Sklep internetowy Shoper.pl

Kup w przeciągu:

12

[11.07]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Do czego służą kulki gejszy i dlaczego warto ich używać? 0
Do czego służą kulki gejszy i dlaczego warto ich używać?

Prawdopodobnie każdy sklep erotyczny potwierdzi, że po emisji kontrowersyjnego filmu "50 twarzy Greya", a ściślej rzecz ujmując po jego drugiej części tj. "Ciemniejsza strona Greya" znacznie wzrosło zainteresowanie kulkami gejszy. Posłużyły one głównym bohaterom jako gadżet erotyczny, choć tak naprawdę często mówi się o nieco innym ich przeznaczeniu. Zatem, do czego służą kulki gejszy i dlaczego warto ich używać?

Co to są kulki gejszy ?

Kulki gejszy lub inaczej kulki dopochwowe, kulki waginalne, kulki kegla czy kulki do pochwy, to zarówno gadżet o zastosowaniu erotycznym, jak i medycznym. Pod względem erotycznym, kulki gejszy wpływają na zwiększenie podniecenia, poprawiają jakość życia erotycznego oraz dbają o zdrowie intymne. Z medycznego punktu widzenia wzmacniają mięśnie Kegla.
Ćwiczenie mięśni Kegla jest niezwykle ważne niezależnie od wieku kobiety, choć zdecydowanie największe znaczenie ma w przypadku świeżo upieczonych mam i kobiet dojrzałych, ponieważ wspomniane mięśnie odpowiedzialne są za dźwiganie narządów rodnych oraz prawidłowe trzymanie moczu.

Mięśnie Kegla bardzo łatwo zlokalizować podczas samobadania. Najłatwiej tego dokonać możemy w pozycji półleżącej z nogami rozłożonymi na szerokość bioder. Wystarczy wsunąć dwa palce do pochwy i zacisnąć ją. Mięśniami odpowiedzialnymi za ucisk są właśnie mięśnie Kegla. Drugą metodą jest powstrzymywanie oddawania moczu podczas sikania. Im trudniej powstrzymać nam strumień moczu, tym większa pewność, że nasze mięśnie niezwłocznie wymagają treningu.

W wywiadzie dla kobieta.pl Joanna Keszka, autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. „Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie” oraz prowadząca program TV pt. “Szkoła Seksu Joanny Keszka” mówi:

“Już samo umieszczenie kulek w pochwie i chodzenie z nimi od 40 minut do 2,5 godziny dziennie mobilizuje mięśnie do działania, bo musimy się wysilić, napiąć mięśnie, żeby kulki utrzymać w środku. Ale jeśli chcemy poczuć efekt – warto skorzystać z drugiego sposobu: zaciskania mięśni na kulkach. Jeżeli na początku mamy zrobić 60 skurczów dziennie, to podzielmy je równo na 3 serie, żeby nie nabawić się zakwasów, bo i te mięśnie można przeforsować. Proponuję ćwiczyć rano, zanim wstanie się z łóżka, wieczorem – przed snem, i w ciągu dnia, w pracy można zrobić sobie krótką przerwę"

Jednym z treningów z zastosowaniem kulek gejszy jest waginalna joga lub inaczej waginalne kung fu. Być może nazewnictwo śmieszy, sam trening daje jednak wiele korzyści. Kulki gejszy należy umiejscowić w pochwie i podczas wyciągania ich należy jednocześnie zaciskać mięśnie pochwy oraz dna miednicy. Trening oczywiście jest bezbolesny i nie wymaga większego nakładu siły. Chodzi o jednoczesne wyciąganie kulek z pochwy i próby zapobiegnięcia temu napinaniem mięśni. Po wyciągnięciu kulek należy rozluźnić mięśnie, a następnie powtórzyć ćwiczenie, ale dopiero w momencie, gdy napięcie całkowicie ustąpi. Taki trening należy wykonywać ok. trzech razy w tygodniu po pięć powtórzeń. Z czasem liczba powtórzeń może być zwiększana, nie należy jednak przekraczać dziesięciu.

Do czego służą kulki gejszy ?

Kulki gejszy mogą się różnić między sobą materiałem, z którego zostały wykonane, nieznacznie kształtem i wielkością oraz wagą, a ta ma kluczowe znaczenie. Jak już udało nam się ustalić, kulki gejszy umieszcza się w pochwie po to, by zaciskając i luzując mięśnie Kegla, wzmocnić je. Takie ćwiczenia pomagają zapobiec lub uporać się z problemem nietrzymania moczu, a także przyspieszyć powrót dróg rodnych do formy sprzed porodu.

Nie należy jednak zapominać, że jest to również gadżet erotyczny. Kulki gejszy zawierają w sobie niewielkie obciążniki, na które decydujemy się w zależności od stopnia zaawansowania treningu mięśni Kegla. Obciążniki mają jeszcze jedną funkcję. Podczas naszego ruchu powodują delikatne drgania w pochwie, co powoduje niekontrolowaną stymulację, działa pobudzająco oraz potęguje doznania seksualne.

Warto wspomnieć, że wiele kobiet decyduje się na używanie kulek gejszy nie tylko w domowym zaciszu podczas treningu. Delikatna stymulacja i jednoczesny trening mięśni Kegla to doskonała forma umilenia np. spaceru czy pobytu w pracy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl